Võistlusest

CREDIT24 MEISTRILIIGA TURNIIRISÜSTEEM

Kokku osaleb Credit24 Meistriliigas 2017/2018 hooajal 14 klubi, kellest seitse on Eestist, viis Lätist ja kaks Leedust. Põhiturniir vältab 2017. aasta 30. septembrist 2018. aasta 11. märtsini. Selle ajaperioodi jooksul mängivad kõik võistkonnad teineteisega läbi kodus-võõrsil põhimõttel, mille järel kaheksa paremat pääsevad veerandfinaali. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, siis võitude arvu, pärast mida geimide ja punktide suhet ning lõpetuseks omavaheliste mängude tulemusi.

Veerandfinaalid toimuvad kahe võiduni ja omavahel lähevad vastamisi põhiturniiri 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6. ja 4. vs 5. Veerandfinaalkohtumiste kuupäevad on 15. ja 17. märts ning vajadusel mäng 18. märtsil.

Credit24 Meistriliiga hooaeg kulmineerub kahepäevase Final Four turniiriga. Esimeses poolfinaalis kohtuvad põhiturniiril kõrgeima ja madalaima asetuse saanud veerandfinaalide võitjad ning teises ülejäänud kaks klubi. Final Four toimub 24. ja 25. märtsil 2018. aastal. Esimesel päeval on kavas kaks poolfinaali, teisel kolmanda koha kohtumine ja finaalmäng.

Hooajal 2017/2018 mängivad Baltikumi võrkpalliklubisid ühendavas Credit24 Meistriliigas Eesti võistkondadest Bigbank Tartu, Järvamaa VK, Pärnu VK, Rakvere VK, Saaremaa VK, Selver Tallinn ja TTÜ. Lätit esindavad Daugavpils Universitāte, OC Limbaži MSG, RTU/Robežsardze, SK Jēkabpils Lūši ja VK Biolars/Jelgava ning Leedut Raseiniai Norvelita ja Šiauliai Elga Master Idea SM Dubysa.